FRC0402F6802TS
MFR.Part #
FRC0402F6802TS
JLCPCB Part #
C2909379
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS