FRC0402F1R00TS
MFR.Part #
FRC0402F1R00TS
JLCPCB Part #
C2909329
Description
-55℃~+155℃ 1Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS