FG-PM2.54-2-08P-H8.5
Extended
Manufacturer
FG
MFR.Part #
FG-PM2.54-2-08P-H8.5
JLCPCB Part #
C25687193
Package
Plugin,P=2.54mm
Description
16P 2 2.54mm 2x8P 3A 8.5mm Brass Square Hole Through Hole Top Plugin,P=2.54mm Female Headers ROHS