SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
ElecSuper
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C5249613
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1 1.5kW 1uA 25.9A 36V 40V 58.1V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS