BZT52C15
Extended
Manufacturer
ElecSuper
MFR.Part #
BZT52C15
JLCPCB Part #
C5249644
Package
SOD-123
Description
1 Independent 13.8V~15.6V 15V 1uA 200Ω 30Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS