ZMR500FTA
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ZMR500FTA
JLCPCB Part #
C154745
Package
SOT-23
Description
-55℃~+125℃ 1 25V 50mA 50uA 5V 65uVrms 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS