ZLDO1117K18TC
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ZLDO1117K18TC
JLCPCB Part #
C3747318
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 1.8V 10mA 18V 1A 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS