ZLDO1117G18TA
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ZLDO1117G18TA
JLCPCB Part #
C151432
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 1.8V 10mA 18V 1A 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS