UF5A400D1-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
UF5A400D1-13
JLCPCB Part #
C460266
Package
TO-252
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 10uA@400V 28ns 400V 5A 950mV@5A TO-252 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS