SMCJ8.5CAQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ8.5CAQ-13-F
JLCPCB Part #
C6489325
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 104.2A@10/1000us 14.4V 20uA 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS