SMCJ8.5AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ8.5AQ-13-F
JLCPCB Part #
C19950529
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.4V 104.2A@10/1000us 14.4V 20uA 8.5V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS