SMCJ51AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ51AQ-13-F
JLCPCB Part #
C6297538
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 18.2A@10/1000us 51V 56.7V 5uA 82.4V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS