SMCJ40A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ40A-13-F
JLCPCB Part #
C135166
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 23.2A 40V 49.1V 5uA 64.5V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS