SMCJ33AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ33AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1975558
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 28.1A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V 5uA TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS