SMCJ28AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ28AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1981431
Package
SMC
Description
1 28V 34.4V 45.4V 5uA 66.1A TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS