SMCJ18CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ18CA-13-F
JLCPCB Part #
C135149
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8/20us 18V 22.1V 29.2V 51.4A 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS