SMCJ16CA-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ16CA-13-F
JLCPCB Part #
C135143
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 19.7V 26V 57.7A 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS