SMCJ12A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMCJ12A-13-F
JLCPCB Part #
C135128
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8.3ms 12V 14.7V 19.9V 5uA 75.3A TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS