SMBJ40AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ40AQ-13-F
JLCPCB Part #
C5249237
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 40V 44.4V 5uA 600W@10/1000us 64.5V 9.3A@10/1000us TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS