SMBJ40AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ40AQ-13-F
JLCPCB Part #
C3710502
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 40V 44.4V 5uA 600W 64.5V 9.3A TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS