SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C710243
Package
SMB
Description
-55℃~+175℃ 11.3A 33V 36.7V 500nA 53.3V 600W Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS