SMBJ18AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ18AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1974783
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 18V 20.5A 23.3V 29.2V 5uA 600W TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS