SMBJ180A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ180A-13-F
JLCPCB Part #
C1979168
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 2.06A 200V 291.6V 600W@8/20us TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS