SMBJ16CAQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMBJ16CAQ-13-F
JLCPCB Part #
C1974058
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 16V 20.5V 23.1A 26V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS