SMAJ36AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ36AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1978480
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 5uA 6.9A@10/1000us TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS