SMAJ16A-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ16A-13-F
JLCPCB Part #
C134959
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 15.3A 16V 19.7V 26V 400W 5uA TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS