SBRT05U20S3-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBRT05U20S3-7
JLCPCB Part #
C445530
Package
SOD-323
Description
20V 360mV@500mA 500mA 6uA@20V SOD-323 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS