SBR40U45CT
MFR.Part #
SBR40U45CT
JLCPCB Part #
C151832
Package
TO-220-3
Description
-65℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 20A 280A 45V 520mV@20A 600uA@45V TO-220-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS