SBR40U300CTB-13
MFR.Part #
SBR40U300CTB-13
JLCPCB Part #
C460254
Package
D2PAK
Description
1 Pair Common Cathode 100uA@300V 20A 300V 870mV@20A D2PAK Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS