SBR40U300CT
MFR.Part #
SBR40U300CT
JLCPCB Part #
C444979
Package
TO-220AB-3
Description
1 Pair Common Cathode 100uA@300V 20A 300V 890mV@20A TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS