SBR20U40CT-G
MFR.Part #
SBR20U40CT-G
JLCPCB Part #
C4360680
Package
TO-220-3
Description
1 Pair Common Cathode 10A 40V 470mV@10A 500uA@40V TO-220-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS