SBR20A100CT
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR20A100CT
JLCPCB Part #
C177075
Package
TO-220AB-3
Description
-65℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 100V 100uA@100V 10A 250A 750mV@10A TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS