BZX84C8V2W-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C8V2W-7-F
JLCPCB Part #
C460828
Package
SOT-323
Description
1 Independent 15Ω 200mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V SOT-323 Zener Diodes ROHS