BZX84C36-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C36-7-F
JLCPCB Part #
C460821
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@25.2V 34V~38V 350mW 350Ω 36V 90Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS