BZX84C33
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C33
JLCPCB Part #
C5244778
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 100nA@1V 31V~35V 325Ω 33V 350mW 80Ω Independent SOT-23 Zener Diodes ROHS