BZX84B6V8Q-7-F
Extended
- Manufacturer
- Diodes Incorporated
- MFR.Part #
- BZX84B6V8Q-7-F
- JLCPCB Part #
- C5244760
- Package
- SOT-23
- Description
- -65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 350mW 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω ±2% SOT-23 Zener Diodes ROHS