BZT585B3V6TQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT585B3V6TQ-13
JLCPCB Part #
C5605354
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 3.53V~3.67V 3.6V 350mW 500Ω 5uA@1V 90Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS