BZT52C6V8Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C6V8Q-7-F
JLCPCB Part #
C19949144
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 370mW 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS