BZT52C27S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C27S-7-F
JLCPCB Part #
C3730373
Package
SOD-323
Description
100nA@18.9V 200mW 27V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS