BZT52C15T-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C15T-7
JLCPCB Part #
C460787
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 13.8V~15.6V 15V 200Ω 300mW 30Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS