BZT52C15S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C15S-7-F
JLCPCB Part #
C260889
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 13.8V~15.6V 15V 200mW 200Ω 30Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS