BZT52C10TQ-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C10TQ-7-F
JLCPCB Part #
C5248644
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 10V 150Ω 200nA@7.0V 20Ω 300mW 9.4V~10.6V SOD-523 Zener Diodes ROHS