AZ1117D-1.5TRE1
MFR.Part #
AZ1117D-1.5TRE1
JLCPCB Part #
C6466766
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.5V 15V 1A 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS