AZ1117D-1.2TRE1
MFR.Part #
AZ1117D-1.2TRE1
JLCPCB Part #
C460430
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 1.2V 15V 1A 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS