AZ1117CH-2.5TRG1
MFR.Part #
AZ1117CH-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C5220833
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.35A 1.3V@(0.8A) 15V 2.5V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS