AZ1117CH-1.8TRG1
MFR.Part #
AZ1117CH-1.8TRG1
JLCPCB Part #
C95397
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.2V@(800mA) 1.35A 1.8V 15V 4mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS