AZ1117CD-1.5TRG
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AZ1117CD-1.5TRG
JLCPCB Part #
C460425
Package
TO-252-2
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.4V@(0.8A) 1.5V 15V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS