AZ1085S-1.8TRE1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AZ1085S-1.8TRE1
JLCPCB Part #
C3750118
Package
TO-263
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 1.8V 12V 3A 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS