AP7383-44W5-7
MFR.Part #
AP7383-44W5-7
JLCPCB Part #
C3745471
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8uA 150mA 30V 4.4V 500mV@(50mA) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS