AP7370-28W5-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7370-28W5-7
JLCPCB Part #
C5944169
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5uA 18V 2.8V 500mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS